PL logo EN
Szukaj |
Film konkursowy
zwiastun, Kocham cię!
Reż. Jana Shostak
Polska
2016
Moralność społeczna diametralnie się zmienia poprzez pogłębiający sie konsumpcjonizm i kulturę „mass mediów”. Czy w związku z tym miłość staję się produktem społecznym, a uczucie nie jest niczym więcej, jak społecznym scenariuszem? Czy przeciwnie, uczucie to wiążę się z kontrolą społeczną będącą symbolicznym kodem komunikacji?   Jana Shostak. Urodzona w roku wręczenia pokojowej nagrody Nobla dla Nelsona Mandeli w Grodnie. Ukończyła studia licencjackie na Wydziale Intermediów ASP w Krakowie. Obecnie realizuje dyplom magisterski na Wydziale Sztuki Mediów na ASP w Warszawie w pracowniach prof.Mirosława Bałki i prof. Prota Jarnuszkiewicza. Jest laureatką Grand Prix konkursu Młode Wilki ’16. W 2015 roku ustanowiła Polski Rekord Guinnessa. Ma oficjalne zaświadczenie wolontariusza ŚDM 2016. W swoich działaniach lubi hakować odmienne przestrzenie. Brała udział w wystawach m.in. Biennale Szuki Manifesta, Zurych; Sziget Festiwal, Budapeszt; Independent Art Fair, Sztokholm; Pastificio Cerere, Rzym; Manggha Kraków; Biennale Wro,Wrocław; Bank PKO, Warszawa; Centrum Kultury Zamek, Poznań; NCAD, Dublin; Aesthetic&Bias, Jerozolima. więcej na: heart-is-for-art.tumblr.com  
Czytaj więcej
Przeglądy filmów (4) + rozmowy z artystami
Miejsce: ŁAŹNIA 1, ul. Jaskółcza 1, Dolne Miasto, Gdańsk, sala 101
 
1. Maks Cieślak  WYZNANIA ŁGARZA MAĆKA GOŁASIA 2016 Polska 19:59
 
 
Związek popularnego artysty wizualnego Maćka Gołasia znalazł się nad przepaścią. Aby ratować wygasające uczucie, Maciek wyrusza w szaloną podróż ku poznaniu sekretów warsztatu artystycznego, gdyż, nie wiedzieć czemu, udane dzieło to coś, co jego dziewczynę kręci najbardziej.

Maks Cieślak urodził się w 1983 roku. W latach 2002-2007 studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2010 roku został laureatem nagrody artystycznej firmy Henkel (Henkel. Art. Award). Jego prace znajduje się w kolekcji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.
 
2. Diana i Kordian Rönnberg (Combi Cats) Lion Queen 2017 Polska/Szwecja 02:58
 

Lion Queen – treść piosenki jest silnie zabarwiona erotyką, składa się z anglojęzycznych slangów i skrótów budujących rytmiczne rymy poskładane niczym puzzle. Charakter zarówno piosenki jaki teledysku przynosi na myśl technikę kolażu lub brikolażu. Ponieważ jest to wypowiedź kobiety jako podmiotu świadomego swojej seksualności, pracę można rozpatrywać w ramach dyskursu feministycznego. Aranżacyjnie utwór utrzymany jest w stylu experimental techno i stanowi swobodne nawiązanie do wczesnej twórczości niemieckiego duetu Mouse on Mars.
 
Kordian Rönnberg
Ukończył z wyróżnieniem wydział intermediów ASP w Gdańsku w 2008 r. Obecnie pracuje nad własną grą Indie pod tytułem Wałęsa Człowiek z Pixeli utrzymaną w estetyce konsoli Nintendo Game Boy. Zajmuje się zawodowo grafiką komputerową, animacją i muzyką. Strona internetowa: https://kordianlewandowski.wixsite.com/myportfolio
 
Diana Rönnberg
Szwedzko-polska absolwentka wydziału komunikacji multimedialnej na ASP w Poznaniu w latach 2004-2009. W 2017 obroniła pracę doktorską na wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Laureatka stypendiów i konkursów video. W wolnych chwilach śpiewa i pisze książki.
 
Jako duet Combi Cats brali udział w takich konkursach i festiwalach jak: Interference Festival, In/Out 8 oraz IN/Out 9 w CSW Łaźnia, Stockholm Fringe Festival w Szwecji oraz artvideoKOELN- Audio-Visual Experiences 01 w Kolonii. Praca pt. Limitless wygrała główną nagrodę Videoart Open Call, organizowaną przez Virtualgallery.com
 
3. Garano Jon Renewable 2016 Hiszpania 13:08
 
 
Tania i Josean spotykają się wiele lat po swym rozstaniu na konferencji poświęconej energii odnawialnej. Kobieta ma mężczyźnie wiele do powiedzenia.
 
Jon Garaño (Donostia / San Sebastian, 1974) i Jose Mari Goenaga (Ordizia, 1976) są wspólnikami i założycielami (wraz z czterema innymi osobami) firmy produkcyjnej Moriarti Produkzioak, której poświęcili całą swoją dotychczasową karierę. Każdy z nich ma na koncie filmy krótkometrażowe; wspólnie wyreżyserowali dramaty 80 egunean (80 dni) i Loreak (Kwiaty).
 
4. Kasper Lecnim  REMISJA 2016 Polska 04:40
 
 

Nagranie wywiadów jąkających się osób podczas konferencji Narodowego Stowarzyszenia Osób Jąkających się (National Stuttering Association), prezentowane w dwóch wersjach: w pierwszej wersji wszystkie momenty jąkania są wycięte za pomocą montażu, a osoby wypowiadają się płynnie i zrozumiale. W drugiej wersji to właśnie wycięte fragmenty stanową główną treść, która opiera się jedynie na pozbawionych treści, przejmujących próbach wypowiedzi.

Urodzony w 1990 r. we Wrocławiu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się sztuką współczesną i czerpie radość z obcowania z wszelkimi jeszcze niezdefiniowanymi formami wyrazu. Jedna nagroda (CYNETART 2016, Drezno, Niemcy) i 45 wystaw.

5. Jana Shostak KOCHAM CIĘ 2016 Polska 02:15
 
 
Moralność społeczna diametralnie się zmienia poprzez pogłębiający się konsumpcjonizm i kulturę „massmediów”. Czy w związku z tym miłość staję się produktem społecznym, a uczucie nie jest niczym więcej, jak społecznym scenariuszem? Czy przeciwnie, uczucie to wiążę się z kontrolą społeczną będącą symbolicznym kodem komunikacji?

Jana Shostak urodziła się w roku wręczenia pokojowej nagrody Nobla dla Nelsona Mandeli w Grodnie. Ukończyła studia licencjackie na Wydziale Intermediów ASP w Krakowie. Obecnie realizuje dyplom magisterski na Wydziale Sztuki Mediów na ASP w Warszawie w pracowniach prof.Mirosława Bałki i prof. Prota Jarnuszkiewicza. Jest laureatką Grand Prix konkursu Młode Wilki ’16. W 2015 roku ustanowiła Polski Rekord Guinnessa. Ma oficjalne zaświadczenie wolontariusza ŚDM 2016. W swoich działaniach lubi hakować odmienne przestrzenie. Brała udział w wystawach m.in. Biennale Szuki Manifesta, Zurych; Sziget Festiwal, Budapeszt; Independent Art Fair, Sztokholm; Pastificio Cerere, Rzym; Manggha Kraków; Biennale Wro,Wrocław; Bank PKO, Warszawa; Centrum Kultury Zamek, Poznań; NCAD, Dublin; Aesthetic&Bias, Jerozolima.
 
Czytaj więcej
Ludzie
  • Beata Śniecikowska
    Polonistka i historyczka sztuki, adiunkt w Pracowni Poetyki Historycznej Instytutu Badań Literackich PAN. Zajmuje się badaniem relacji transkulturowych i intersemiotycznych – najchętniej na gruncie szeroko rozumianego modernizmu. Szczególnie zainteresowana problematyką audialności i wizualności poezji. Od lat tropi także związki literatury i sztuki europejskiej z kulturami Dalekiego Wschodu. Autorka monografii: Słowo – obraz – dźwięk. Literatura i sztuki wizualne w koncepcjach polskiej awangardy 1918–1939 (Kraków 2005), „Nuż w uhu”? Koncepcje dźwięku w poezji polskiego futuryzmu (Wrocław 2008) oraz Haiku po polsku. Genologia w perspektywie transkulturowej (Toruń 2016). Stypendystka Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wiceprezeska Fundacji „Centrum Międzynarodowych Badań Polonistycznych”.
    Czytaj więcej
  • Zofia Maria Cielątkowska
    Filozofka, kuratorka, wykładowczyni, redaktorka, zajmuje się szerokim polem w krytyce – głównie sztukami wizualnymi i teatrem. Stypendystka Wydziału Sztuk Wizualnych na Uniwersytecie w Buffalo (2010), członkini AICA, badaczka stowarzyszona w Instytucie Kultury Francuskiej UW. W latach 2014-2016 wykładowczyni na Akademii Sztuki w Szczecinie. Jej praca doktorska została poświęcona zjawisku performance i podmiotowości  (Filozofia, UJ, 2013). Absolwentka filozofii (Filozofia, UJ, 2006), studiów kuratorskich (Historia Sztuki, UJ, 2008).Od ponad 10 lat pisze i publikuje teksty do magazynów polskich i zagranicznych; jest autorką wywiadów, tekstów do wystaw, esejów czy krytycznych komentarzy dotyczących zjawisk we współczesnej kulturze (współpracuje  m.in. z „Dwutygodnik.com”, „Obieg”, „Contemporary Lynx”, „Tique Art” czy „Dialogiem”). Bliskie są jej obszary współczesnej sztuki i teatru w kontekście społecznym czy takie zagadnienia jak praktyczne i symboliczne działanie wykluczeń, praktyki oraz mechanizmy kreowania władzy, tożsamości i pamięci. Mieszka i pracuje w Warszawie. 
    Czytaj więcej
Festival IN OUT
11 IN OUT FESTIVAL 2017 słowo/obraz 
Eksperymenty / Wideo / Dokumenty 
 
Festiwal In Out jest cyklicznym projektem Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia organizowanym od 2005 roku. W ramach Festiwalu odbędą się wykłady, przeglądy filmów, koncerty oraz organizowany jest otwarty, międzynarodowy konkurs na najlepsze: prace wideo, eksperymenty, dokumenty. 
W tym roku zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na temat słowo /obraz.
 
Konkurs jest dwuetapowy, a jury I etapu konkursu do 10 kwietnia 2017 wybierze 20 artystów, których prace zostaną zakwalifikowane do II etapu konkursu a tym samym pokazane podczas przeglądów w CSW Łaźnia. Artyści zostaną zaproszeni na Festiwal do Gdańska.
 
Nagrody:
I nagroda w wysokości 5 000 PLN ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysław Struka
II nagroda w wysokości 4 000 PLN ufundowana przez CSW ŁAŹNIA
Oprócz nagród przyznane zostaną również wyróżnienia honorowe. Najlepsze prace wideo znajdą się na płycie DVD.
 
 
Konkurs jest skierowany do pełnoletnich artystów wizualnych i filmowych.
Czas trwania: powyżej 1 minuty , maksymalnie do 20 minut.
Rok produkcji: praca powinna być nie starsza niż 3 lata.
 
Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z czytelnie wypełnionymi załącznikami upływa 27 marca 2017. Zapraszamy do wzięcia udziału!
 
Regulamin:
 
 
 Wymagany załącznik do pobrania:
 
 
 
Czytaj więcej
Następna edycja za:
-36 dni
Festival in out in news