PL logo EN
Formularz zgłoszeniowy
Szukaj |
18:00 - Kinoport / Mistrz tańca powraca reż. Andreas Koefoed, Christian Bonke 2011
ŁAŹNIA 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk
 
WSTĘP WOLNY!
 
W 2000 roku ukraiński tancerz, Slavik Krykliwy, odnosi spektakularny sukces, wygrywając najbardziej prestiżowe konkursy taneczne. Wraz z ówczesną partnerką, Joanną Leunis, zajmuje pierwsze miejsce w Światowych Mistrzostwach w Tańcach Latynoskich. Wydaje się, że kariera stoi przed nim otworem, jednak z niewiadomych przyczyn porzuca taniec.

Po blisko dekadzie, gdy jego ciało nie jest już tak sprawne i elastyczne jak kiedyś, Slavik planuje powrót na taneczny parkiet. Razem z Anną Melnikową, jego zawodową i życiową partnerką, chce ponownie zabłysnąć w świecie gwiazd tańca. Jednak Anna nie potrafi dopasować się do emocjonalnej i wymagającej natury partnera. Czy ich miłość przetrwa tak trudne i bolesne wyzwanie?

Film śledzi losy tej szczególnej tanecznej pary, ukazując jak oboje podróżują po świecie, przygotowują się do występów i odpoczywają w hotelowych pokojach. Bardziej niż w dialogach, historia rozgrywa się tu w języku ciał tancerzy. Każde nowe ujęcie odsłania nowe oblicze miłosnej relacji, w której irytacja miesza się z zazdrością i wątpliwościami, a wszystko ukryte jest pod powierzchnią skóry ciał dwojga uzależnionych od tańca ludzi.

Mistrz tańca powraca to debiut reżyserski Christiana Holtena Bonke i Andreasa Koefoeda. Zdjęcia do filmu trwały dwa lata. Reżyserzy starali się jak najbardziej zbliżyć do filmowanych bohaterów. Rejestrując zarówno ich życie zawodowe, jak i prywatne, starali się pokazać, co czują i jak reagują na pojawiające się między nimi konflikty. Film jest jednak nie tylko poruszającym tanecznym „love story”, lecz również szczerym i wnikliwym portretem mężczyzny, którego fascynuje pełen emocji taniec, ale zawładnęła nim przede wszystkim żądza sukcesu.
 
← Powrót
Następna edycja za:
29 dni
Filmy konkursowe
Festival in out in news